קיבוע זכויות לפני פרישה

לקראת פנסיה? חשוב לבצע קיבוע זכויות

חשבת לבצע קיבוע זכויות? ידוע לך בכלל מה זה ובמה מדובר? בעידן דיגיטלי סוכנות לביטוח אנו עורכים באופן מקצועי בחינה אישית תוך התחשבות בכלל החסכונות והכספים שצברת ומבצעים קיבוע זכויות לפני פרישה בהתאם לבחירתך האישית. 

קיבוע זכויות אמור להקטין את ההכנסה החייבת מפנסיית הזקנה וכך גם את המס שמוטל בהתאמה – במיוחד לקראת פרישה מומלץ לבחון ולבצע קיבוע זכויות וזאת לאחר בדיקה בחינה וקבלת החלטה מושכלת – בעידן דיגיטלי עושים זאת במלוא המקצועיות.

קיבוע זכויות לפני פרישה מאפשר לך להחליט כיצד לנצל ולקבע את זכויות המס המגיעים לך בפרישה, ישנם שיקולים רבים אשר יכולים להשפיע על סוג הבחירה ואופן ביצוע קיבוע הזכויות בפועל מול כלל הגופים הנדרשים. 

 

הטבות מס בפרישה, קיבוע זכויות 

יש חשיבות רבה לבצע קיבוע זכויות עם מומחה בתחום ולא לבד, יש פה מקום למשחקי מס העשויים לחסוך לך כסף רב ,מכיוון שלא ניתן לתקן את טופס ה161ד חשוב למלאו בצורה מבוקרת נכונה ומיטבית ביותר לפורש. קיבוע זכויות אינו פשוט – גם אם זה נראה לכם פשוט ,שימו לב כי בעת הפרישה אפשר לבצע טעויות שיכולות לעלות לך הרבה כסף ולכן מומלץ לפני הגיעכם לגיל הזכאות להתייעץ עם איש מקצוע הנכון. בין היתר כחלק מקיבוע זכויות ניתן לגלות, מקרים רבים בהם יש זכאות להחזר בגין הפסדים מניירות ערך שלא קוזזו, ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי ועוד סיבות כאלה ואחרות המאפשרות החזר מס, מסתבר שכמעט כל לקוחות שהגיעו כבר לגיל פרישה או קיבלו פנסיה מאחת החברות בישראל – אינם מודעים לעובדה, שיש לבצע הליך שנקרא קיבוע זכויות מול מס הכנסה.

לביצוע קיבוע זכויות בליווי המומחים של עידן דיגיטלי הירשמו או חייגו 

 קיבוע זכויות מאפשר לך:קיבוע זכויות לפני פרישה

  • לחסוך בתשלומי המס 
  • לבחור את הטבת המס התקבלת בפרישה
  • להשתמש בחיסכון מס הוני או קצבתי 
  • להתחשב בכלל הטבות המס המגיעות לך  
  • קבלת פטור קצבה מזכה לגיל פרישה

 

אז מה זה קיבוע זכויות?

קיבוע זכויות לפני פרישה זו הפעולה שיש לבצע כדי לקבל את הפטור על קצבה מזכה המגיעה לך בגיל פרישה, חשוב להבין כי חשיבותו של הליך קיבוע הזכויות הוא גדול מאוד, ובאמצעותו ניתן לחסוך כסף רב במיוחד בפרישה לאחר סיום העסקה, רגע לפני יציאה לפנסיה וקבלת קצבה חודשית.

לשמחתנו המודעות בקרב הציבור בשנים האחרונות גדלה משמעותית וכיום יותר ויותר פורשים פונים אלינו לבצע טיפול ובדיקה לקיבוע זכויות בעת הפרישה אך יחד עם זאת עדיין ב 2020  הרבה אנשים לא מודעים לתהליך הזה, ומפסידים כסף רב.

 

אז איך לבצע קיבוע זכויות ?

 את הקיבוע זכויות מבצעים באמצעות טופס 161 ד המוגש למס הכנסה, בטופס כל פורש מודיע למס הכנסה איך ברצונו לקבל את הפטור תוך הבחנה בין פטור ספציפי או שילוב בין פטורים שונים, לאחר שמס הכנסה מקבל את הטופס המלא והחתום – הוא מפיק אישור על קיבוע זכויות, את האישור לקיבוע זכויות המתקבל ממס הכנסה יש להעביר למשלם הקצבה (מעסיק קופת גמל או חברת ביטוח) משלם הקצבה מחיל את האמור על הקצבה המשולמת.

שנתחיל ?

מה האפשרויות לפטור מס בפרישה ?

  1. פטור על קצבה מזכה (קצבה ממעסיק או קצבת פנסיה מקופת גמל קרן פנסיה או ביטוח מנהלים )
  2. פטור על מענקי פרישה פטורים
  3. משיכת כספי תגמולים כסכום חד בפעמי – פטור על הסכום ההוני
  4. שילוב של פטור על קצבה מזכה ופטור על סכום הוני

מה המהות של הפטור ממס : 

אדם שהגיע לגיל פרישה או ליום קבלת הפנסיה (המאוחר מביניהם)  ניתנת זכאות לפטור מסוים על קצבת הזקנה אותה אנו מקבלים מקופת גמל, קרנות פנסיה או ביטוח מנהלים בחברת ביטוח, בתי השקעות או מעסיק (פנסיה תקציבית) . גובה הפטור הוא הדרגתי ויגיע לשיעורו הסופי בשנת 2025 הפטור הוא שיעור מהקצבה המזכה אבל בקיבוע זכויות יש להתייחס גם לתקרת הפטור הכוללת כאמור בטבלה כאן.

סה”כ שבודקים כך הכל נראה הרבה יותר פשוט, יש פנסיה + יש פטור על הפנסיה…. אז מה הסיבה שרבים עדיין מבולבלים ? אם להיות מדוייקים – הליך קיבוע הזכויות הוא מורכב , יש לבצע חישוב בהתאם ל- “נוסחת הקיזוז” – נוסחה זו מתחשבת במענקי פרישה פטורים שנמשכו על ידי הפורש ב-32 שנות עבודתו. (שקדמו לגיל הזכאות) , מענקים אלה אמורים להקטין את תקרת הפטור הכוללת בסכומם כפול מקדם של 1.35 כפול המדד. את יתרת ההון הפטור שיישאר לאחר ההפחתה כאמור אפשר יהיה להחיל על הקצבה החודשית או לחילופין להחילה (בתנאים מסוימים)  על משיכה הונית של כספי תגמולים, או חלק על זה וחלק על זה.

כמובן שאם לא ביצעת משיכה של מענקי פרישה פטורים או לדוגמא ביצעתם רצף קצבה , אז כספי הפיצויים יהיו חלק מהקצבה ויחול עליהם הפטור על פי החלטתכם על משיכה הונית או קצבתית. ניתן לציין כי משיכה הונית של תגמולים אפשרית רק אם קיימת קצבה מזערית של כ- 4,700 ש”ח. ( עמידה בתיקון 190 הטבות מס לגיל 60 ומעלה )

בעידן דיגיטלי סוכנות לביטוח פנסיוני בעלת רישיון משרד האוצר נשמח להעניק לך פרישה נוחה ובטוחה תוך ליווי אישי ומקצועי כך יחד נבצע תהליך מסודר של קיבוע זכויות ונבחר יחד את הטוב ביותר עבורך. לקבלת מידע נוסף ושירות ניתן להירשם כאן או לחייג

כל הזכויות שמורות לעידן דיגיטלי בע״מ © 2019
עיצוב על ידי סטודיו ANDK