בדיקת דמי ניהול או ביטוחים והשוואת חברות מומלצות

מה ההבדל בין בדיקה עצמאית לבין בדיקה מקצועית?

 

לישראלים יש כיום מודעות גדולה יותר מאשר בעבר לכל נושא הביטוח שלהם. אנחנו רוצים להיות בטוחים שאנחנו מכסים את כל המקרים האפשריים מצד אחד, אבל גם לא משלמים יותר מדי מהצד השני. נכון להיום, קיימים כלים דיגיטליים המאפשרים לבצע את הבדיקות הללו באופן עצמאי ואף לחסוך עלויות על הדרך. עם זאת, תמיד ישנו האפיק של בדיקה מקצועית באמצעות סוכן ביטוח מומחה. מה ההבדלים בין בדיקה עצמאית לבדיקה מקצועית, ומה היתרונות של פנייה לאיש מקצוע? על כך בכתבה שלפניכם.

 

בדיקה של כל הכספים שחסכתם כולל דמי ניהול מהפקדה או דמי ניהול מצבירה

אחד הנושאים המרכזיים שעומדים תמיד לבחינה בהשוואה בין בדיקה עצמאית למקצועית, הוא כל מה שקשור לבדיקת הכספים שצברנו עד כה בחסכונות הפנסיוניים שלנו, וביטוחים ששילמנו בעבר. רובנו לא עבדנו במקום עבודה אחד בלבד כל חיינו. כתוצאה מכך ומהמעברים בין מקומות עבודה בתור שכירים, יתכן שבכמה מקומות שונים נפתחו לנו כל מיני חסכונות ביטוחיים כאלה ואחרים, בחברות ביטוח שונות. כשעברנו למקום העבודה הבא לא תמיד לקחנו בחשבון מה שצברנו עד כה, וכך נצבר לו כסף שפשוט “נח” לו ולא ידוע מה עלה בגורלו (מה דמי הניהול שגבו והאם היה רווח במסלול ההשקעות).

כיום, כדי שהכסף הזה לא ילך לאיבוד ויישאר אצל חברות הביטוח, למשרד האוצר יש מנגנונים בשם הר הכסף וכן הר הביטוח, שמאפשרים לבדוק עצמאית מה חסכנו עד כה ואיפה הכסף הזה יושב. ניתן להיכנס אל אזור אישי שלכם במנגנונים אלה ולבחון את המצב.

עם זאת, בדרך כלל הבדיקה העצמאית לא תספיק כאן. איך נדע ונבין למשל, מה אפשר לעשות עם הכסף הזה? איך נדע איזה פוליסות כדאי לבטל, איזה לשמור ואיזה לאחד? ומה המשמעות של פדיית הכספים או העברה שלהם? מהם דמי הניהול והאם דמי הניהול שלי גבוהים או נמוכים ביחד לאחרים? מדוע במקרים רבים מעודכן בדוח השנתי שדמי הניהול שלי גבוהים מהממוצע בקופה או בקרן?

 

אלו לדוגמה, מצבים שבהם בדיקה מקצועית עם סוכן ביטוח מומחה תוכל לסייע לכם משמעותית:

 

 מעקב אחר מחירי הביטוח המתעדכנים והשוואת דמי ניהול

אחת הסיבות שמניעה אנשים לבדוק את מצב הביטוח שלהם, נעוצה בעובדה שמעת לעת נעשים עדכונים במחירים של פוליסות הביטוח. לפני מספר שנים המדינה ערכה רפורמה מקיפה יחסית בתחום הביטוחים והרבה אנשים תוהים האם כדאי להם להישאר עם הפוליסות הישנות שלהם או לעבור לחדשות. קיים בלבול רב בין סוגי הביטוחים, המחירים שמשלמים עבורם ומה שמקבלים, והבדיקה העצמאית כאן עשויה להיות מורכבת למדי. בבדיקה מקצועית לעומת זאת, הסוכן יסביר לכם בדיוק מהם השינויים וההפרשים והאם הם לטובתכם או לרעתכם, וינחה אתכם בבחירת המסלול הביטוחי המתאים עבורכם.

 

שינויים במישור האישי והמשפחתי

כמובן שבדיקה מקיפה בתחום הביטוח תתבקש אם יש לכם שינוי משמעותי במצב המשפחתי שלכם. כשנולד הילד הראשון למשל, אתם מתחילים לחשוב האם כדאי לכם לעשות ביטוח חיים, ואיך כדאי לעשות אותו. גם שינויים אחרים כמו גירושין, ילדים שהגיעו לגיל 18 , שינוי במצב התעסוקתי שלכם ועוד עשרות סיטואציות אחרות – כל אלו גוררים שינויים משמעותיים במצבכם הביטוחי ויחד עם זאת בדמי הניהול שצפויים לעלות אוטומטית במידה והופסקו הפקדות לקרן בדר”כ. במקרים כאלה מומלץ שלא להסתמך על בדיקה עצמאית בלבד, אלא להיעזר באיש מקצוע שיכווין אתכם ויסביר לכם האם צריך בכלל לשנות משהו, או שהכול יכול להמשיך כרגיל.

 

רישום, טיפול וליווי אצל סוכנות עידן דיגיטלי

אחרי שהבנו את היתרונות בפנייה לגורם מקצועי בתחום הביטוח, כדאי לזכור שאצל עידן דיגיטלי תקבלו את כל היתרונות המקצועיים שפרשנו לפניכם, ואף מעבר לכך. נתחיל בכך שסוכני הבית של עידן דיגיטלי מתמחים בתחומים שונים בעולם הביטוח והפיננסים. כך, אם אתם זקוקים למומחה ביטוחי בתחום הבריאות החיים ואף הרכוש או אחר שאוחז בידע נרחב בענייני ניהול הכספים וקרנות הפנסיה  או כל נושא אחר  – תוכלו למצוא אצלנו את האיש המתאים.

 

בעידן דיגיטלי יש לנו מנגנון מיוחד, שמרכז עבורכם את כל הנתונים על החסכונות הביטוחיים והפנסיוניים שלכם עד כה, אך אנחנו לא מסתפקים בכך. בנוסף, נעביר לכם דו”ח הכולל עצות בנוגע למצבכם, וכמובן שנשמח ליצור אתכם קשר ולהצמיד לכם איש מקצוע – סוכן דיגיטלי, שילווה אתכם מכאן ואילך בכל הטיפול בחסכונות שהצטברו.

 

היתרון שלנו בעידן דיגיטלי הוא שאנחנו מתאימים את עצמנו אליכם. נשמח לערוך איתכם בדיקה מקיפה וארוכה של כל תחום הביטוח והפנסיה במשפחתכם. גם אם אתם זקוקים לטיפול נקודתי בלבד בפוליסה ספציפית, תוכלו לפנות אלינו ולצפות למענה מהיר, יעיל, אדיב, ובעיקר – מקצועי.

כל הזכויות שמורות לעידן דיגיטלי בע״מ © 2019
עיצוב על ידי סטודיו ANDK