השוואת והוזלת ריביות – פרמטר חשוב שחייבים לבדוק לפני כל לקיחת הלוואה

במציאות הכלכלית בה אנו חיים, ובעיקר בתקופה הנוכחית של משבר הקורונה והשלכותיו הצפויות, אנשים רבים מחפשים פתרונות באמצעות הלוואות. לקיחת הלוואה יכולה להיות צעד חיובי אם היא נעשית בצורה מושכלת ותוך הוזלת ריביות. בכתבה זו  נציג את היתרונות הגלומים בביצוע בדיקה לשיפור הריביות וההחזר החודשי. מומחי עידן דיגיטלי מציגים: כך תוכלו לעשות זאת בצורה המקצועית והמשתלמת ביותר.

 

שוקלים לקיחת הלוואה? קודם כל בדקו את כל האופציות

בימים אלו, ימי הקורונה על שלל השלכותיהם הכלכליות, החל מסגירת העסק באופן זמני ועד לאובדן מקור ההכנסה, רבים פונים אל אופציית ההלוואות שנותנת לציבור מענה גם בימים כתיקונם. כיום, המענה הזה, שפעם שירת יותר “מטרות של מותרות” כמו שיפוץ דירה או טיול לחו”ל, הופך לצורך של הישרדות. גם אלה מאיתנו שחווים רק אובדן הכנסה לפרק זמן מסוים, עדיין סובלים ממעצור בתזרים המזומנים ומהחרדה לבאות. אז כן, הלוואה היא בהחלט אופציה טובה להתמודדות עם קושי פיננסי בזמן מסוים, אך השאלה היא איזו הלוואה, באיזה תנאים ובאיזה ריבית. על השאלה הזו צריך לענות באמצעות בדיקה מקיפה – ממי כדאי לקחת הלוואה ואיך אפשר להוזיל את עלויות הריבית.

הלוואות מגופי החיסכון הפנסיוני הן מהמשתלמות ביותר במשק

 לחצו כאן לבדיקה

לאנשים רבים יש כיום הלוואות בנקאיות, משכנתאות, מסגרות אשראי, מימון חוץ בנקאי ועוד, הנחשבים למוצרים פיננסיים יקרים. חלק גדול מהציבור אינו מודע לעובדה שבמקום לקחת הלוואה יקרה מהבנק, קיימת אפשרות לקבל הלוואה מהגופים הפיננסיים, במסגרתם השקעתם את כספיכם בחסכונות פנסיוניים – בתנאים טובים יותר ובריביות מוזלות משמעותית. כיום, רוב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל מאפשרים לקבל הלוואות בריביות נמוכות יחסית על חשבון מוצרי חיסכון כגון:  קרנות הפנסיה, פוליסות מנהלים, קופות גמל וקרנות ההשתלמות. הגופים השונים מציעים הלוואות מגוונות בריביות נוחות, וביניהן הלוואות בלון, הלוואות גרייס ואפשרויות אחרות שיכולות להתאים הן לעסקים והן לאנשים פרטיים. ההלוואות הללו ניתנות כיום ללא חיוב בעלות פתיחת תיק ועמלות נלוות, הכסף מועבר תוך זמן קצר, ולרוב אפשר לסגור את ההלוואה על ידי תשלום יתרת החוב בכל זמן שיתאים ללקוח וללא קנס. את כל המרכיבים האלה חשוב לבדוק ולהשוות לפני שלוקחים הלוואה, ומעל הכול חשוב לבדוק את עלות הריביות. כאן נמצא ההבדל הגדול שעשוי לעמוד לטובתכם.

גובה הריבית ומסלולה עושים את ההבדל

כאמור, אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לתת עליו את הדעת בלקיחת הלוואה ובמסגרת ההשוואה בין גופים מלווים שונים, הוא גובה הריבית. כל גוף קובע ריבית שונה עבור ההלוואות שהוא מספק, ושיעורה נקבע גם בהתאם לרמת הסיכון הנבחנת על פי מצבו הכלכלי של הלווה, היסטוריית האשראי ודירוג האשראי שלו. שיעור הריבית עולה ככל שרמת הסיכון גבוהה יותר. גם אם על פניו ההבדל בין ריביות ייראה לכם שולי בהיותו מסתכם בכמה עשיריות האחוז, לאורך חיי ההלוואה הוא עלול להסתכם בכסף גדול. לכן ראוי לחשב מראש את הסכום של ההחזר הכולל בכל תרחיש של ריבית, ולדעת בדיוק באיזה סכום תצטרכו לעמוד עד סיום תקופת ההחזר.

בנוסף חשוב לבדוק גם איזה מסלולי ריבית מוצעים לכם – ריבית קבועה, ריבית משתנה, ריבית צמודה למדד או ריבית פריים. ההחזר בכל מסלול כזה יהיה שונה.

 

הסתייעות בגוף מקצועי כמו עידן דיגיטלי תוביל אתכם לבחירה בהלוואה המתאימה

כל הצעה להלוואה חייבת להיבחן לאורכה, לרוחבה ולעומקה, תוך ביצוע השוואות עם גורמים שונים. את הבדיקה הזו מן הראוי לבצע על ידי גוף מקצועי, מורשה ומוסמך לעניין כדוגמת “עידן דיגיטלי”.  גוף כזה יכול לתת מענה ללקוחות בעלי דרישות שונות. ישנם לקוחות אשר מעוניינים רק בחישוב ריביות של הלוואות, וביכולתם לעשות זאת באמצעות מחשבוני הלוואות המצויים ברשת מטעם משרד האוצר וגופים אחרים. ישנם כאלה המעוניינים בקבלת דו”ח מרוכז של כל ההלוואות, כרטיסי האשראי ומסגרות העו”ש המנוצלות – לצרכי בקרה ומעקב. אחרים מעוניינים בליווי של איש מקצוע שיעבור איתם על כל הנתונים, יסביר את משמעותם, ידריך אותם בנושא ההלוואות או יבצע עבורם פעולות לצורך שיפור התנאים הקיימים. ברוב המקרים השיפור מתבסס על הקטנת הריביות, צמצום גובה ההחזר החודשי  וקיצור תקופת ההחזר בשנים. ב”עידן דיגיטלי” נשמח לעזור ולכוון אתכם לבחירה הנכונה, כל אחד לפי צרכיו והיקף התיק הפיננסי שלו. אצלנו ניתן לערוך השוואת ריביות בין הגופים הפיננסים ולחסוך עשרות אלפי שקלים.

 

מה כוללת הבדיקה שלנו?

הבדיקה שלנו כוללת איתור כספים וזכאויות עבור הלקוחות, בין חברות הביטוח ובתי ההשקעות השונים בישראל. לחברתנו רישיון ביטוח פנסיוני ממשרד האוצר, והיא מאושרת על ידי בנק ישראל לבדיקת אשראי במערכת סליקת האשראי החדשה.

בדיקת איתור הכספים והזכאויות מטעם עידן דיגיטלי כוללת דו”ח מסלקה פנסיונית בשילוב של דו”ח נתוני אשראי. באמצעות מערכת נתוני האשראי שהוקמה ועלתה לאוויר על ידי בנק ישראל באפריל 2019, אנו מפיקים עבור כל לקוח דו”ח מרוכז ומפורט של כל החשבונות בבנקים, כרטיסי אשראי,  הלוואות, משכנתאות, מסגרות אשראי, וכן פירוט של גובה וסוג הריביות בכל תוכנית.

את המידע על הכספים הפנסיוניים של הלקוח אנו מפיקים מהמסלקה הפנסיונית, ובהתאם לכך מכינים דו”ח ניתוח תיק בו מפורטים כל חסכונותיו. הדו”ח כולל גם פרטי התקשרות עם הגופים השונים, וסימולציה ראשונית באשר לגובה ההלוואה הצפויה שתאושר ללקוח.

עם מסירת הדו”ח המפורט ללקוח, נציג בעל רישיון פנסיוני יספק לו את ההסבר המלא על הנתונים שהתקבלו. בשלב זה, כאשר כל הנתונים נמצאים לנגד עיני הלקוח כתמונה מלאה והוא מבין את משמעותם – בידיו הבחירה אם לקחת את הדו”ח ולבצע את תהליך קבלת ההלוואה והמשך הטיפול מול החברות שאותרו בדו”ח כמתאימות, או לבצע את הטיפול דרכנו.

 לבדיקת זכאות להלוואה וביצוע איתור כספים ומידע – לחצו כאן

כל הזכויות שמורות לעידן דיגיטלי בע״מ © 2019
עיצוב על ידי סטודיו ANDK